top of page

 BÖLGESEL KALKINMA ÇALIŞTAYI

28 Kasım 2014

Gölbaşı - Adıyaman

Adıyaman Üniversitesi Gölbaşı Meslek Yüksekokulu konferans salonunda, İktisadi Kalkınma ve Sosyal Araştırmalar Derneği ve Gölbaşı Belediyesinin iştirakiyle Doç. Dr. Salih ÖZTÜRK Başkanlığında düzenlenen ve açılışını Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf ÖZDEMİR (Onursal Başkan) ve İKSAD Başkanı Mustafa Latif EMEK'in yaptığı, iş dünyası, bürokrasi ve akademik dünyadan çok sayıda yerli ve yabancı katılımcının konuşmacı olarak katıldığı çalıştaya Yüksekokul Müdürümüz Yrd. Doç. Dr. Nazif ÇETİN ev sahipliği yaptı.

Afrika Pazarının Türkiye’deki yatırımcılar için cazip fırsatlar sunduğunu ifade eden Ass. Prof.Dr. Kieran E. Uchehara’, Rusya Pazarının sunduğu fırsatları dile getiren Ahmad Raslan, Doç. Dr. Salih Öztürk, Yrd. Doç. Dr. Nazif Çetin, Yrd. Doç. Dr. Barış Aytekin, Öğr. Gör. Sefa Salih Bildirici, Öğr. Gör. Erdem Hilal ve Öğr. Gör. Burcu Doğan’ın konuşma ve bildirileri ile katıldığı ve Yabancı konuşmacıların sunumlarının simultane Türkçeye çevrildiği çalıştayda katılımcılara teşekkür plaketi takdim edildi. İlerleyen günlerde çalıştay bildirilerinin kitap halinde basılacağını söyleyen İKSAD Başdanışmanı Sefa Salih BİLDİRİCİ, organizasyonun bölgesel kalkınma adına çok verimli geçtiğini söyledi.

Yüksekokul Müdürümüz Yrd. Doç. Dr. Nazif ÇETİN, çalıştay sonrası yaptığı açıklamada; Adıyaman Üniversitesinin ve Gölbaşı Meslek Yüksekokulumuzun, doğrudan organizatör olarak ya da organizasyonlara ev sahipliği yaparak gerçekleştirdiği konferans, seminer, çalıştay ve sempozyumlarla adının anılmasının gurur verici olduğunu belirterek destek ve katkılarından dolayı Üniversitemizin Sayın Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ’ye şükranlarını arz ederek tüm katılımcılara teşekkür etti.

bottom of page